Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kuchnia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kuchnia. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 17 czerwca 2013

Zabawa z krewetkami

Dziś przedstawiam Wam wspaniały, szybki i pyszny przepis na TARTĘ Z KREWETKAMI I MŁODYM SZPINAKIEM.
Będą Wam potrzebne:
krewetki świeże bądź mrożone (rozmrożone wcześniej)
pęczek młodego, świeżego szpinaku
ząbek czosnku
ser feta
ciasto francuskie (ja używam gotowego)
oliwa z oliwek
margaryna
łyżka naturalnego jogurtu 
przyprawy

Myjemy i obieramy krewetunie, świetna zabawa dla dzieci

Smażymy krewety na odrobinie oliwy z wyciśniętym czosnkiem, po chwili wrzucamy umyty, posiekany drobno szpinak
Przyprawiamy, dodajemy dużą łyżkę jogurtu i mieszamy, chwilkę gotujemy mieszając . Formę do pieczenia smarujemy margaryną, wykładamy ciastem. Na ciasto wykładamy farsz, na górę dajemy pokrojoną w kostkę fetę. Wkładamy do pieca na 10-15min. na 150 stop.C (z termoobiegiem)
Wygląda przepięknie, pachnie jeszcze lepiej, a smakuje... NIEBO W USTACH!.
Niestety zdjęć gotowego nie posiadam... bo nie doczekało... ;)
Oczywiście najlepsze popijając koktajlem z truskawek i borówek.
Pozdrawiam
BK

piątek, 1 lutego 2013

Coś do kuchni.

Kochani, piszę i piszę o kuchni, a teraz coś,co pomoże kuchni stać się ciekawszej.
Przedstawiam Wam pewne szydełkowce w dwóch kompletach.
Walentynkowy z podkładką pod kubek i ciepłym sweterkiem kubkowych z czerwonym serduchem
 A tutaj zestawik podkładki pod talerz, podkładki pod kubki i dwie łapki-żarki

:) Już niedługo trochę błyskotek :)

wtorek, 20 listopada 2012

Jesień na talerzu

.... Dziś pojemy :)
A dokładnie będziemy jedli bakłażanki. Jako że to warzywo, a warzywa jak wiadomo trzeba jeść. A że dostać jesienią bardzo łatwo toteż zaopatrzyłam się w piękne, fioletowe łódeczki.
U mnie w domu musi być syto... więc odpada by się najeść samym warzywkiem.



Więc do łódeczki wrzuciłam: ryż, troszkę mięska mielonego, pieczarki, trochę przecieru, a na wierzch ser feta.

Po zapieczeniu łódeczki wyglądają pysznie. Są gotowe do schrupania.


Na dobranoc nasz Sami :)